Причини зубного болю і способи боротьби з ним: від народних засобів до лікарських препаратів.
Практично кожен з нас у своєму житті стикався із зубним болем. Напевно, це одне з найбільш, болючих відчуттів за шкалою болю. Коли не знаєш, що робити, куди йти і готовий на «стіну лізти». Навіть ті, хто боїться стоматологів до тремтіння в колінах, в такій ситуації біжать до лікаря з розпростертими обіймами і надією в очах.
Біль – штука непередбачувана і може застати зненацька кожного, в будь-який час дня чи ночі, стаючи неприємним сюрпризом. У такий момент не те, що працювати, відпочивати не захочеться, але ж на прийом до лікаря не завжди виходить потрапити вчасно. І в голові крутиться лише одне питання: «Як це припинити?». Щоб розібратися в цьому, варто для початку зрозуміти, у чому ж причина виниклого болю і які можуть бути його наслідки. Головне запам’ятати, що якщо біль пройде самостійно або Ви зможете його усунути – це не означає, що похід до стоматолога варто відкладати в довгий ящик. Заспокоїти біль – не означає усунути його першопричину, адже, по суті, це захисна реакція організму, яка попереджає нас, що в організмі щось пішло не так.Однією з причин зубного болю, може бути, самий звичайний карієс – простіше кажучи, темна пляма на зубі. Як будь-яке захворювання, процес руйнування зуба, що викликає біль, має свої стадії, які ми і розглянемо.
СТАДІЇ ХВОРОБИ ЗУБА:
1. Карієс – це самий початок, Ви навіть можете нічого не помітити, і лише з часом, у процесі руйнування тканин зуба (приблизно кілька місяців) може з’явитися неприємна реакція на солодке. Якщо Ви так і не завітали до стоматолога, махнувши рукою на проблему, вона зі звичайного карієсу переходить у наступну стадію.
2. А саме пульпіт (запалення пульпи зуба). Даний процес розвивається набагато швидше, рахунок буде йти на дні, а до неприємних відчуттів додасться хвороблива реакція зуба на зміну температури (холодне, гаряче).
3. Надалі, при відсутності правильного лікування, Ви зіткнетеся з періодонтитом, який означатиме, що запаленню піддалися тканини навколо кореня зуба. Болісні відчуття будуть з’являтися при будь-якому натисканні на зуб. Звичайно, гіршим результатом даного процесу – є виникнення флюсу. Це коли на яснах, в області кореня зуба, з’являється шишка (наповнена гноєм) і все це супроводжується сильним болем.
Небезпека флюсу полягає не тільки в тому, що в результаті Ви можете втратити свій зуб, але й в тому, що при несвоєчасно наданій медичній допомозі може статися розрив флюсу та гній, який його наповнював, розповсюдиться по всьому організму, несучи більш серйозну загрозу Вашому здоров’ю. До цього дотягувати не варто, якщо Вам дорогі Ваші зуби та здоров’я в цілому!
Як же усунути зубний біль у домашніх умовах? Звичайно ж, найпростіше знайти в аптечці такі препарати як «Німєсіл», «Найз», «Нурофен», «Кєтанов», «Анальгін», «Темпалгін» або «Баралгін». Усі дані ліки спрямовані на боротьбу з одним симптомом – болем, незалежно від місця його локалізації. Якщо під рукою нічого з перерахованого вище не виявилося, можна скористатися безпечними і знайомими народними засобами, які схвалені самими стоматологами.
Отже, перед самою процедурою необхідно очистити зуб від залишків їжі. Потім у хворий зуб можна покласти шматочок вати, змочений у розчині прополісу (попередньо розведеного з водою в пропорції 1:2) або ж просто кульку сухого прополісу. Від болю також допомагають часті полоскання (не рідше 1 разу на годину) розчином солі з содою (1ч.л.солі+1 ч.л.соди на склянку води). Варто нагадати, що прийом багатьох медичних препаратів для жінок під час вагітності протипоказаний. Що знову приводить нас до народної медицини: полоскання настоєм материнки (у пропорціях 1:10); м’ятні краплі, розведені невеликою кількістю води, а також полоскання будь-якими протизапальними травами (шавлія, ромашка, звіробій).
Зверніть увагу, що при утворенні флюсу, крім знеболюючих препаратів, у деяких випадках слід почати приймати антибіотик широкого спектру («Ровоміцін», «Ровацід», «Аугментін», «Амоксиклав», «Флемоксін», «Флемоклав»). Ваше головне завдання, негайно звернутися до лікаря-стоматолога за професійною медичною допомогою. При прийомі будь-яких лікарських препаратів уважно читайте інструкцію та протипоказання, адже відповідальність за прийом ліків без рекомендації лікаря лежить тільки на Вас. Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я!
Але ніщо не допоможе Вам назавжди позбутися від болю та уникнути негативних наслідків так, як своєчасна допомога кваліфікованих фахівців.