Давайте зізнаємося собі, що основна причина, за якої ми відкладаємо візит до стоматологічної клініки – це страх. Страх болю, неприємних відчуттів, дискомфорту. Мабуть у нашій пам’яті міцно вкоренилися спогади про минуле століття стоматології: старі бормашини, миш’як, та обнадійливі слова лікаря: «Потерпіть ще трохи …».
В умовах розвитку науки і технології, галузь стоматології також пережила істотні зміни у кращій бік. Більше не потрібно боятися болю! Анестезія, а простіше кажучи, знеболювання в стоматології, на даному етапі мінімізувало дискомфорт від лікуючих процедур до смішних кордонів. Це не означає, що Ви абсолютно нічого не будете відчувати. Зберігається мінімальна тактильна чутливість (наприклад, відчуття тиску, натиску), але ніякого болю не буде.
У сучасній стоматології використовується як місцева анестезія, так і загальна (наркоз). Однак, з урахуванням усіх ризиків для здоров’я, місцева анестезія більш краща і безпечна, ніж наркоз. Для знеболення існує безліч препаратів. Найбільш сучасними на сьогоднішній день є препарати на основі артикаїну, такі як ультракаїн, септанест, убістезін, альфакаїн. Якщо порівнювати з препаратами, які використовулись раніше, різниця дуже значна! Ефективність набагато більша, а ризик для здоров’я – менший. Обов’язково попередьте про наявність чи відсутність у Вас алергії на той чи інший препарат для того, щоб Ваш лікуючий лікар зміг правильно підібрати індивідуальне лікування.
У прагненні поліпшити процес знеболювання, в стоматологічній практиці завойовує популярність карпульна анестезія, що без сумніву має свої плюси. Карпул – це одноразові ємності з препаратом, які потім вставляються в спеціальний шприц з одноразовою, дуже тоненькою голкою (для порівняння товщина даної голки – 0,3 мм, звичайної медичної – 0,6 мм).
Плюси даного знеболення:
– тонка голка (мінімум дискомфорту);
– стерильність (герметичність карпул);
– тривалість дії.
Процес лікування мине практично непомітно!
Перед відвідуванням стоматолога намагайтеся не приймати знеболюючі препарати, а також не вживайте алкоголь – це може привести до зниження ефективності анестетика.
Тривалість дії анестетика залежить від самого препарату, виду знеболювання і складності проведеної процедури. Правильний вибір зробити може тільки Ваш лікуючий лікар, з урахуванням специфіки лікування та стану Вашого здоров’я.
Але, як-то кажуть: «У кожній бочці меду, є своя ложка дьогтю», крім плюсів, знеболювання має також свої ризики та ускладнення:
– травма м’яких тканин (під час дії препарату необхідно стежити за тим, щоб часом не прикусити губу, щоку або язик);
– синець (може утворитися, якщо під час уколу було зачеплено судину);
– алергія на знеболюючий препарат;
– біль та печіння в місці уколу (має короткочасний характер, вважається можливою реакцією на препарат);
– набряк м’яких тканин (найчастіше пов’язаний з алергічними реакціями на той чи інший препарат);
– тимчасова втрата чутливості мімічних м’язів обличчя (короткострокове явище, проходить самостійно);
– ішемія шкіри (різке збліднення ділянки шкіри з вираженим больовим синдромом, зникає самостійно, за мірою розсмоктування знеболюючої речовини).
Варто зазначити, що ускладнення від місцевої анестезії виникають надзвичайно рідко. Це найбезпечніший і простий вид знеболювання.
Підводячи підсумки, варто додати, що велика частина успішного лікування в стоматологічній клініці, залежить від обраного Вами фахівця та його професіоналізму. Звернувшись до нашої клініки Ви не тільки отримаєте якісне, надійне та безпечне лікування Ваших зубів у фахівців високого рівня, але також забудете про страх і біль! Ми піклуємося про наших клієнтів! Терпіти більше не потрібно!